Apie būsto saugumą

 

Ar saugus Jūsų būstas? Deja, apie savo būsto saugumą dažnai susimąstome pavėluotai.

Per metus Lietuvoje užregistruojama apie 43 000 vagysčių iš privačių būstų, tai yra vidutiniškai per parą apvagiama apie 120 butų ar privačių namų. Vieni vagys tyliai įsliūkina naktį, kiti pritaiko raktus ar visrakčius. Pasitaiko, kad jie įžūliai užpuola, sužaloja ar net nužudo namų šeimininkus. Nustatyta, kad 99 spynas iš šimto vagys atrakina naudodami paprasčiausius įrankius. Tiesa, vienos jų įveikiamos per minutę paprasčiausiu atsuktuvu, su kitomis tenka truputėlį pavargti.

Deja, policija išaiškina tik kas ketvirtą užregistruotą vagystę. Tokie skaičiai verčia patiems pasirūpinti savo būsto apsauga. Kiekvienas žino atvejų, kai draugams ar pažįstamiems išvykus jų butai ar namai buvo apvogti. Kai nėra šeimininkų, vagys tuo stengiasi pasinaudoti. Kai kurie gyventojai mano, kad nieko vertingo neturi ir jiems niekas negresia, tačiau tik po nelaimės supranta, kiek daug prarado, kokie svarbūs ir brangūs prarastieji daiktai, netgi smulkmenos.

 

Ką daryti, kad, grįžę iš darbo, svečių ar atostogų, rastumėte būstą tokį, kokį palikote?

Savo turtą tinkamai apsaugoti galite tik patys, už Jus to niekas nepadarys - nei policija, nei budrus kaimynas. Savo būsto saugumu reikia rūpintis ne įvykus nelaimei, o jau dabar.

Būsto saugumą užtikrina apsauginės signalizacijos priemonės, sujungtos su saugos tarnybos centriniu stebėjimo pultu. Gerai, kai signalizacijos priemonės derinamos su mechaninėmis saugos priemonėmis. Rengiant signalizacijos priemones name, bute ar kitoje patalpoje, sumontuojami apsauginės įsilaužimo signalizacijos jutikliai. Šie jutikliai tvirtinami labiausiai pažeidžiamose vietose - ant langų ir durų - ir sujungiami į specialią elektros grandinę, kurią pažeidus, apsaugos sistema fiksuoja bandymą įsilaužti. Atidaromos konstrukcijos gali būti blokuojamos specialiais magnetokontaktiniais davikliais. Šiuo metu plačiai naudojami stiklo dūžio jutikliai, kurie, dūžtant stiklui, informuoja apie pažeidimą. Patalpų apsaugai plačiausiai naudojami judesio jutikliai, reaguojantys į pažeidėjo judėjimą saugomoje zonoje. Jie užfiksuoja pažeidėją, kuriam pavyko patekti į saugomą patalpą per vietas, neapsaugotas kitais jutikliais (pvz. sienas, lubas arba grindis).

Signalai į CSP (centralizuotą stebėjimo pultą) gali būti perduodami laidinio arba  mobiliojo telefono linijomis, radijo ryšiu, internetu. Dar didesnis būsto saugos patikimumas pasiekiamas pavojaus signalus į CSP perduodant radijo ryšiu, o pats didžiausias – signalus perduodant ir radijo, ir telefono ryšiu. Saugos įmonės CSP gavus signalą apie įsilaužimą į būstą, į įvykio vietą operatyviai atvyksta mobiliosios reagavimo grupės darbuotojai ir sulaiko įsibrovėlius.

UAB  „Apsaugos komanda“ žmonių ramybę ir jų būstą saugo seniai ir patikimai.